Prijatie ocenených obcí u prezidenta SR

Dňa 13. decembra 2011 prijal zástupcov obcí ocenených v súťaži prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Na stretnutí v Prezidentskom paláci sa zúčastnili aj vyhlasovatelia národnej súťaže.

O súťaži Dedina roka 2011 hovorila na stretnutí Viera Mazúrová, starostka víťaznej obce Oravská Lesná. Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič zablahoželal zástupcom obcí a ocenil ich prácu a iniciatívu v súťaži, vďaka čomu sa obce prezentovali ako kultúrne, solidárne, so zmyslom pre dobré občianske spolužitie. Vyzdvihol ich záujem o kultúru a udržiavanie tradícií.

Prítomní starostovia odovzdali prezidentovi pamätné dary, aj pozvanie do Dediny roka 2011 Oravskej Lesnej, ktorá na jar budúceho roku bude reprezentovať Slovensko v prestížnej európskej súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

Národnú súťaž Dedina roka zorganizovala Slovenská agentúra životného prostredia už po šiesty raz. Jej aktuálny ročník sa niesol v znamení motta - Budúcnosti na stope, ktoré je zároveň mottom súťaže o Európsku cenu obnovy dediny 2012. Tohtoročnou Dedinou roka 2011 sa stala ambiciózna oravská obec - Oravská Lesná. Bola najlepšia spomedzi 21 obcí zo šiestich krajov Slovenska. Druhé miesto patrí Pruskému a tretie si odniesla obec Hervartov.

Vyhlasovateľmi národnej súťaže boli Ministerstvo životného prostredia SR, Slovenská agentúra životného prostredia, Spolok pre obnovu dediny a Združenie miest a obcí Slovenska. Generálnym partnerom súťaže bola COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo. Súťaž umožňuje zúčastneným obciam prezentovať celú škálu aktivít, ktoré sa na vidieku odohrávajú a upozorniť na to, že vidiecky priestor je podstatnou a nezanedbateľnou súčasťou územia Slovenska.

Fotogaléria z prijatia u prezidenta SR: